Auto kliimaseadmete täitmine - Autoteenindus Tallinnas

Autotootjad soovitavad täita auto kliimaseadmeid üks kord aastas. Paljud autojuhid (isegi kogenud) peavad selda protseduuri üleliigseks. Väga asjata. Kliimasüsteemi riketest sõltub mitte ainult mugav temperatuur kabiinis, vaid ka mõned sõiduki sõlmede funktsioneerimised.

Miks on vajalik regulaarne kliimaseadme täitmine?

Konditsioneer – hermeetiline konstruktsioon, süsteemi ja ümbritseva ruumi jahutamine toimub külmagendi tsirkuleerimise arvel. Agregaadi hermeetilisuse kadu ja jahutaja aurustamine (leke) toimub põhjusel:

• sagedased vibratsioonid sõidu ajal;

• süsteemi kuumenemine, kui mootor töötab “ekstremaalses” režiimis;

• temperatuurirežiimi regulaarsed kõikumised.

Aga ka suure läbisõidu puhul toimub kinnitusdetailide lõtvumine ja külmutusagent võib lekkida külgnevate tihendite ebatiheduse tõttu. Uued autod vajavad auto kliimaseadme täitmist üks kord 2 aasta jooksul, aga  rohkem kui 5 astat vanad “vanurid” peavad ilmuma igal aastal autoteenindusse  kliimasüsteemi  profülaktikaks ja täiendavaks täitmiseks.

Auto kliimaseadme peamised rikked, mis viivad külmagendi väljavoolamiseni

Enne kui täita konditsioneeri, on vaja kontrollida terviklikkust ja varuosade omavaheliste seost. Just sel põhjusel ei ole soovitatav teha süsteemi täitmist ise. Võib mitte ainult asjata raisata raha külmagendile, vaid saada ka olulisema rikke. Enamasti diagnoositakse autoteeninduses selliseid rikkeid:

• vigastatud on tihendusdetailid;

• korrosiooniga on kahjustatud torud ja radiaator;

• nõrgenenud või kahjustatud on kummielemendid;

• tihendite elastsus on vähenenud.

Igaüks nendest teguritest viib enneaegse külmagendi lekkeni ja auto kliimaseadme töö rikkumiseni.

Kuidas toimub auto kliimaseadme täitmine AriolAuto-s

Auto kliimaseadme hooldus ja täitmine toimub meie autoteeninduses  kaasaegsetel, professionaalsetel seadmetel. “Ariol-Auto” spetsialistid  on mitmeaastase töö jooksul auto remondi valdkonnas omandanud rikkaliku kogemuse, seetõttu on vead praktiliselt välistatud. Külmagendi väljavõtmine, võimalike lekete kontroll, konstruktsiooni määrimine ja uue külmagendiga täitmine toimub kiiresti ja range kontrolli all.

Kõik täitmise normid (õli ja freooni kogus) vastavad autotootjate soovitustele. Iga auto margi puhul kasutame me kehtestatud norme. Et mitte raisata aega ja närve ootamise peale, helistage meile varakult. Suurima hea meelega esitame vajaliku informatsiooni ja broneerime mugav aja Teie kohaletuleku jaoks.

Planeeri oma kohtumine täna

Helista: +37255527985

Teie autode remondi ja hoolduse spetsialist

Aadress: Priisle tee 18, 13816 Tallinn

Tööaeg:
E – R : 09:00–18:00

Broneeri aeg

    Kohustuslikud väljad on tähistatud tärniga.